Ozgur Alaz Hakkında

29872464_1629181240528966_390028386908669324_oÖzgür Alaz, trend uzmanı ve girişimcidir. Promoqube marka iletişimi ajansının ve Useful iş geliştirme ajansının kurucu ortağıdır.
ITU İşletme Mühendisliği (2005) mezunudur. Dijital strateji ve pazarlama teknoloji geliştirme alanındaki projelere liderlik yapıyor. Finans, telekom ve dijital iş modelleri alanında tecrübeye sahip olan Alaz’ın uzmanlık alanları arasında, sosyal medya, dijital strateji, iş modeli inovasyonu, trend analizi, yalin şirket ve kişisel verimlilik konuları bulunuyor.
Pazarlama insanlarına yenilikler hakkında ilham vermek amacıyla, en eski pazarlama bloglarından olan marketallica.com’da fikirlerini paylaşmaya başladı. Dünyanın en büyük trend networku olan springspotters.com’un dünyada en başarılı üyeleri arasında yer aldı. Yazıları psfk.com, trendwatching.com, tompeters.com, springwise.com gibi lider sitelerce referans gösterilmiştir.  Age of Conversationkitabının ve Kaldıraç Etkisi kitabının ortak yazarlarındandır. Benzer zihinli insanları biraraya getiren Likemind Istanbul etkinliğinin düzenleyicisidir. Pazarlama Zirvesi, Webrazzi Summit, Sosyal Medya Zirvesi gibi birçok pazarlama konferansında, trendler ve dijital strateji konularında konuşmacı olarak yer aldı.
Sosyal Medyada Özgür Alaz